Biuro prasowe

2018-02-16

Podziel się miłością

W ubiegłym roku lizaki w kształcie serc, m.in. z motywem czerwono-białej spirali, zrobiła dla nas Manufaktura Cukierków. Cały dochód z akcji - 350 tys. zł - przekazaliśmy Stowarzyszeniu Szlachetna Paczka. W tym roku liczymy na podobny sukces. Lizaki, jak rok temu, kosztują 5 zł.

Szlachetnej Paczki przedstawiać nie trzeba, na dobre zadomowiła się w sercach Polaków. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny w trudnej sytuacji życiowej otrzymują paczki nie tylko zaspakajające ich potrzeby, ale również spełniające marzenia. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych, bo oprócz rzeczy materialnych rodziny dostają sygnał, że nie są same. Szlachetna Paczka inspiruje ludzi do wygrywania swojego życia, do stawania się bohaterem.

Działania Szlachetnej Paczki można wspierać na kilka sposobów: przygotowując świąteczny zestaw, dołączając do Klubu Filantropa lub pomagając wybranemu dziecku z Akademii Przyszłości. Akademia daje dzieciom „rybę” (np. wyprawkę szkolną) i wędkę (jak choćby umiejętność odpowiadania przy tablicy), a co najważniejsze, kształtuje w nich charakter „wędkarza” - uczy, jak radzić sobie w szkole i w życiu.

powrót

Kontakt dla mediów

Agata Nowakowska

Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o.
Rzecznik_Prasowy@rossmann.com.pl
+48 691 521 009

Biuro Prasowe

Biuro_Prasowe@rossmann.com.pl
Rossmann SDP Sp. z o.o.
św. Teresy 109, 91-222 Łódź
tel: +48 42 61 39 113
fax: +48 42 61 39 108
http://www.rossmann.pl