Biuro prasowe

2018-11-15

Dwie prestiżowe nagrody dla IT Rossmanna

Lider Informatyki oraz Digital Excellence Awards to najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane rokrocznie za dokonania w dziedzinie IT. Zespół programistów i informatyków Rossmanna zdobył wyróżnienia w obu tych konkursach.

Lider Informatyki to konkurs organizowany przez czasopismo Computerworld już od 22 lat. Nagradzane są w nim innowacyjne wdrożenia informatyczne, które przekładają się na wymierne korzyści biznesowe. W tym roku jury wyróżniło projekty w czterech różnych kategoriach: „Bankowość i finanse”, „Przemysł”, „Administracja i użyteczność publiczna, ochrona zdrowia” oraz „Handel i usługi”, w której zajęliśmy 1 miejsce.

Do finału konkursu Lider Informatyki dotarliśmy już w roku 2017 (wówczas doceniono aplikację Rossmann PL i Klub Rossmann), natomiast w tym roku pierwsze miejsce na podium zapewnił nam tzw. akcelerator projektów. To nowatorskie rozwiązanie organizacyjne, które – w uproszczeniu – pozwoliło zlikwidować kolejki projektów oczekujących na realizację oraz ułatwiło selekcję tych najbardziej priorytetowych i wartościowych. Stoi za nim zespół naszych programistów i informatyków, którzy obsługują ponad 300 systemów odpowiedzialnych za funkcjonowanie firmy, a dodatkowo rozwijają nawet 50 nowych pomysłów rocznie.

W konkursie Digital Excellence Awards 2018 zostaliśmy natomiast nagrodzeni w kategorii Customer Experience. To efekt wprowadzenia aplikacji Rossmann PL, dzięki której umożliwiliśmy klientom korzystanie z usługi click and collect, a także jesteśmy w stanie dostarczać im spersonalizowane oferty. Aby zapewnić sukces aplikacji zespół Centrum Informatycznego Rossmanna, wspierany przez dział marketingu, skonsolidował i zautomatyzował ponad 30 systemów takich jak ERP, WMS, CRM, płatności elektronicznych, systemów kasowych czy service desk.

- Oprócz mierzalnych korzyści jakie osiągnęliśmy, bardzo istotnym aspektem było stworzenie jednego zespołu, który z dużym zaangażowaniem dążył do realizacji celu. Wspólna praca poszerzyła horyzonty każdego z członków zespołu. Zdobyli nowe kompetencje. Sprawne przeprowadzenie tak dużego przedsięwzięcia pozwala nam patrzeć z dużym optymizmem na kolejne wyzwania – mówi Marek Kłos, kierownik Centrum Informatycznego Rossmanna.

Zofia Kociołek-Sztec

powrót

Kontakt dla mediów

Agata Nowakowska

Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o.
Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl
+48 691 521 009

Dział Rzecznika Prasowego

Rzecznik_Prasowy@rossmann.com.pl
Rossmann SDP Sp. z o.o.
św. Teresy 109, 91-222 Łódź
tel: +48 42 61 39 113
fax: +48 42 61 39 108
http://www.rossmann.pl